• bilgi@tumistanbul.com
  • 0212 934 0 741

HABER DETAYI

23 Mayıs 2018 09:00

Gaziosmanpaşa Hükümet Konağı ile Altyapı Çevre Düzenlemesi

Gaziosmanpaşa Hükümet Konağı ile Altyapı Çevre Düzenlemesi

İstanbul’un Gaziosmanpaşa semtinde yapılacak olan Gaziosmanpaşa Hükümet Konağı ve çevre düzenleme projesinin ihalesi yapıldı. Selçuklu’nun mimarisinden esinlenerek Anadolu geleneksel mimari yapı malzemeleri kullanılarak inşa edilmesi planlanan ve içerisinde vatandaşların yararlanacağı birçok kamu biriminin de bulunacak olduğu yapıda proje ihalesi yapılarak, yapım aşamasına geçildi. 

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından gerçekleştirilen Gaziosmanpaşa Hükümet Konağı İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenleme Projesi’nin ihalesi yapıldı. Kısa süre içerisinde inşasına başlanacak projenin, modern ve geleneksel mimariye uygun olarak tasarlanması ile beraber ilçenin şehir kimliğine uyum sağlayarak modernleşme aşamasında büyük rol oynayacağı düşünülüyor.

Toplamda 25 bin 235 metrekarelik bir alan üzerine kurulacak Gaziosmanpaşa Hükümet Konağı, vatandaş odaklı hizmet anlayışını yansıtarak etkin, verimli ve şeffaf kamu hizmetinin sunulmasına da imkan tanıyacak. En kısa süre içerisinde başlayacak olan Altyapı ve Çevre Düzenlemesi’nde ise halkın esas tutulması ile beraber tüm halkın ihtiyaçlarını karşılayabileceği idari, sağlık, sosyal, kültürel birçok imkanın bulunması planlanıyor. Proje ilk aşamasından beridir İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından özel olarak incelenerek, detaylı bir şekilde de takip ediliyor.

İlçenin sadece modernleşmesini sağlamayacak aynı zamanda da ilçeye farklı bir hava katacak olan proje, vatandaşlar için kaliteli hizmet standartı sunacak. Proje kapsamında; 6’sı engelli, toplamda 136 araçlık bir otopark; bay ve bayan mescit, 160 kişilik yemekhane, 330 kişilik konferans salonu, Tapu Müdürlüğü, Nüfus Müdürlüğü, İlçe Tarım Gıda Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Kaymakamlık yer alacak.

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.