• bilgi@tumistanbul.com
  • 0212 934 0 741

HABER DETAYI

21 Mayıs 2018 12:26

İstanbul – Erzurum Seferini Yapan Uçağa Yıldırım Çarptı

İstanbul – Erzurum Seferini Yapan Uçağa Yıldırım Çarptı

İstanbul – Erzurum seferini yapmakta olan ve özel bir havayolu firmasına ait olan uçağa yıldırım temas ettiği gerekçesi ile Trabzon Havalimanı’na acil iniş yaptığı öğrenildi. 

Trabzon Havalimanı Mülki İdare Amiri Numan Hatipoğlu’nun açıklamalarına göre, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkarak akşam saatlerinde Erzurum Havalimanı’na hareket etmekte olan özel bir havayolu şirketine ait olan uçağın, havada yıldırımla teması söz konusu olduğu ve bu nedenle de Trabzon Havalimanı’na acil iniş izni istediği öğrenildi.

Havalimanında gerekli tedbirler alındıktan sonra uçağın iniş izninin verildiği ve inişin başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini söyleyen Hatipoğlu, yarım saatboyunca uçaktaki gerekli kontrollerin sağlanmasından sonra herhangi bir teknik arıza ya da hasarın meydana gelmediğini belirtti.

İçerisinde yolcuları ile beraber seferini yapmakta olan uçağın yıldırım çarpması sonrasında gerekli incelemeler yapıldı. Seferine devam edebileceği belirlenen uçak, Trabzon Havalimanı’ndan Erzurum Havalimanı’na gitmek için uçuş izni aldı. Trabzon’dan, Erzurum’a hareket eden uçağın inişi is başarı ile gerçekleşti.

Numan Hatipoğlu’nun ifadelerinde bir de uçağın yolcularının endişesinden dolayı ortaya çıkan korku da yer aldı. Trabzon Havalimanı’na zorunlu iniş gerçekleştiren uçağın içerisindeki yolculardan ikisinin, yaşadığı korku ve panikten dolayı yeniden uçağa binmek istemediklerini ifade eden Hatipoğlu, yolcuların uçaktan inerek farklı alternatiflere yöneldiğini söyledi.

Uçak, başarılı bir şekilde seferini tamamladıktan sonra detaylı bir şekilde incelenmek üzere bakıma alındı.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.