• bilgi@tumistanbul.com
  • 0212 934 0 741

HABER DETAYI

1 Haziran 2018 09:00

İstanbul’da Denize Girilecek Yerler ve Plaj Ücretleri

İstanbul’da Denize Girilecek Yerler ve Plaj Ücretleri

İstanbul’un kalabalığından ve sıcak havadan bunalan herkes İstanbul plajlarına akın ediyor. İstanbulluların deniz keyfi yaşamakta olduğu plajları ise Haziran ayı itibari ile yeniden açılıyor. İBB’nin hizmete açmış olduğu Menekşe, Güneş ve Caddebostan 1,2,3 plajları, yaz boyunca tüm ziyaretçilerine kapılarını açıyor. 

İstanbulluların denize olan hasretlerini sona erdirecek olan Avrupa ve Anadolu yakasının sevilen plajları, bu yaz da 1 Haziran itibari ile hizmete açılıyor. Düzenli bir şekilde deniz suyunun temizlik oranının ölçüldüğü ve gün boyunca çalışanları ile kumsalların sürekli olarak temiz tutulmakta olduğu Menekşe, Güneş, Caddebostan 1,2,3 plajlarında, şehirden uzak bir şekilde nefes almak ve denizin tadını çıkarmak isteyenler bu keyfi rahatlıkla sürebiliyor.

Plajlarda, halkın daha da keyifli ve güzel bir gün geçirebilmesi adına spor ve eğlence aktiviteleri de düzenlenecek. Tüm plajlarda soyunma kabini, duş alanları, şezlong ve şemsiyeler bulunurken; aynı zamanda da şort, oyun topları ve yüzme malzemelerinin hepsi plajlardan temin edilebiliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan toplam 38 plajda; 35 Jet-Ski, 7 kurtarma botu, 2 adet can simidi taşıyan drone, 14 ATV aracı ve 190 tane gözetleme kulesi ile toplamda 481 cankurtaran personeli de, halkın can güvenliğini sağlamak amacı ile görev alıyor.

İstanbul’un plaj fiyatları ise şu şekilde:

Menekşe Plajı ücretsiz; Güneş Plajı tam 22 TL, öğrenci 11 TL (şezlong + şemsiye); Caddebostan- 1 tam 22 TL, öğrenci 11 TL (şezlong + şemsiye); Caddebostan- 2 ve Caddebostan- 3 ise ücretsiz olarak hizmet veriyor.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.